הום סטייג'ינג

מוכרים בית? זה התהליך שיעזור לכם למכור בסכום שאתם רוצים

טרנד נדל"ן חדש המתיימר להפוך את כל תהליך מכירה או השכרת הבית למשהו אחר לגמרי.

הדירה שלכם עומדת למכירה כבר זמן מה, יש מתעניינים פה ושם אך הם מציעים הרבה פחות ממה שאתם דורשים, ובינתיים הזמן חולף? ייתכן מאוד שאתם צריכים לעבור תהליך של הום סטייגינג (Home-Staging) – נישה חדשה יחסית בענף עיצוב הפנים בה נעשה שדרוג מדויק ושיפוץ נקודתי בעלות מינימלית במטרה לקדם את מכירה או השכרה של נכס נדל»ני. תהליך ההום סטייג›ניג מאפשר להדגיש את היתרונות של הדירה ולנטרל בעיני הקונים הפוטנציאליים את החסרונות שלה. כל זאת על מנת להגיע לערך המקסימלי של הנכס.

10 השניות הראשונות הן הקריטיות ביותר

אני מאמינה שכמו בכל דבר בחיים, כך ברכישת דירה או בית פרטי, רושם ראשוני הוא המפתח החשוב ביותר.
אצל רוב המתעניינים בנכס, 10 השניות הראשונות של הביקורם בו, הן הקריטיות ביותר. למרות שלכאורה יש עוד שיקולים שאמורים להילקח בחשבון כמו מספר חדרים, שכונה, כיווני אוויר, תקציב וכן הלאה, בסופו של דבר ההחלטה תתקבל על בסיס רגשי.

פעמים רבות הבעלים של הנכס, שהתגוררו במקום במשך תקופה, למעשה התרגלו במידה מסוימת למראה ולמצב של הדירה. זו סיטואציה הגורמת לכך שהם אינם ערים לרושם הראשוני שהיא מייצרת מחד, ולפוטנציאל הגלום בה מאידך.

התהליך שדרוג הנכס, יכול להפוך כל דירה למזמינה ואטרקטיבית עם שיפוץ ועיצוב נקודתיים שמוציאים את המיטב מהנכס. למשל, שדרוג רהיט מסוים, החלפת גופי תאורה, צביעת קירות, החלפת רצפות שבורות ולעתים אפילו שבירה או הוספת קיר גבס.

הום סטייג'ינג

תג המחיר של הבית עולה ב-10%

מחקרים אודות הום סטייג'ינג בארץ ובחו"ל מראים שבהשקעה של עד 3% מערך הנכס ניתן לעלות את תג המחיר לרכישה ב-10% ואפילו יותר. רווח משמעותי לכל הדעות. בנוסף, הום סטייג›ינג מדויק מביא לכך שהבית גם נמכר מהר יותר.
ואיך לא? זמן שווה כסף!, במיוחד בנדל"ן שככל שהחודשים עוברים בעל הבית עלול להפסיד דמי שכירות או לחילופין להוריד את המחיר מחשש שלא יימצאו קונים. מעבר לכך, נכס שעומד בשוק למעלה ממספר שבועות עלול לשרוף את עצמו ומחירו יכול לצנוח ב-8% ויותר.

הום סטייג'ינג הוא פתרון זול ופרקטי שהמטרה שלו היא לתת לקונים את התחושה שהם היו רוצים לגור בנכס. פעולות פשוטות יחסית יכולות לשדרג את המראה של הבית כמו לדוגמה השלכה של פריטים ורהיטים ישנים שמעמיסים על החדרים, תאורה נכונה, שדרוג הסלון או ריפוד מחדש, הוספת מראות, ווילונות, תמונות אווירה ועוד. גם השיפוצים, אם נדרשים, אינם רחבי היקף.

דוגמה, לאחד הפרויקטים האחרונים במרכז הארץ שביצעתי בו הום סטייג'ינג פנו אלי אחרי ששורה של מתווכים לא הצליחו למכור את נכס, המחיר הראשוני עמד על שני מיליון שקלים, הנכס היה בשוק כבר זמן ממושך והלקוח נהיה לחוץ ושקל להוריד באופן משמעותי את המחיר שביקש. בהשקעה של 25,000 שקלים ועם שורה של שינויים לא יקרים אך ממוקדים הצלחנו לגרום לנכס להימכר במהירות בעבור כ-2,150,000 שקלים. רווח של 125,000 שקלים בלי הרבה מאמץ שבסופו של דבר גם האיץ את תהליך המכירה.

סגירת תפריט